European Trophy 2013
European Trophy 2013 | |||
◄ 2012 | |||
Pořadí | |||
Mistr: | JYP Jyväskylä | ||
2. místo: | Färjestad BK | ||
European Trophy 2013 byl čtvrtý a poslední ročník evropského klubového turnaje European Trophy, který se uskutečnil od 6. srpna do 22. prosince 2013. Základní část v divizích byla sehrána od 6. srpna do 8. září 2013 a finálový turnaj postoupivších šesti týmů se uskutečnil od 19. do 22. prosince 2013. Finálový turnaj měl název Red Bulls Salute a uskutečnil se v Berlíně.
Turnaje se zúčastnilo 32 týmů ze sedmi evropských zemí.
Účastníci
|
|
|
|
Základní část
V základní části, která se uskutečnila od 6. srpna do 8. září 2013, hrálo 32 týmů rozdělených do 4 divizí po osmi týmech. Rozdělení týmů v divizích bylo stejné jako v loňském ročníku a týmy si pouze vyměnily pořadatelství. V rámci skupiny hrál každý s každým jeden zápas a navíc ještě jeden zápas s lokálním soupeřem z vlastní divize, se kterým se tedy utkal v rámci divize dvakrát. Každý tým tak sehrál 4 zápasy doma a 4 venku. Do finálové části postoupili vítězové každé divize, které doplnil hostitelský tým finálového turnaje Eisbären Berlín a nejlepší tým z druhých míst, kterým bylo mužstvo Frölunda Indians.
Severní divize
Tabulka
Tým | Z | V | Vp | Pp | P | VB | OB | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Luleå Hockey | 8 | 6 | 0 | 1 | 1 | 22 | 14 | +8 | 19 |
EC Red Bull Salzburg | 8 | 4 | 1 | 0 | 3 | 26 | 23 | +3 | 14 |
HC Škoda Plzeň | 8 | 3 | 1 | 2 | 2 | 17 | 17 | 0 | 13 |
HC Kometa Brno | 8 | 2 | 3 | 0 | 3 | 20 | 19 | +1 | 12 |
Kärpät Oulu | 8 | 4 | 0 | 0 | 4 | 19 | 21 | –2 | 12 |
Hamburg Freezers | 8 | 3 | 0 | 1 | 4 | 28 | 27 | +1 | 10 |
Eisbären Berlín | 8 | 3 | 0 | 1 | 4 | 21 | 25 | –4 | 10 |
Mountfield HK | 8 | 2 | 0 | 0 | 6 | 20 | 27 | –7 | 6 |
Zápasy
LUL | SAL | PLZ | KOM | KAR | HAM | BRL | MHK | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Luleå Hockey | X | 1:0 | 5:1 | 2:0 | 3:1 | |||
EC Red Bull Salzburg | 4:3n | X | 2:3 | 3:2 | 4:1 | |||
HC Škoda Plzeň | X | 2:3p | 3:2n | 2:0 | 2:5 | |||
HC Kometa Brno | 0:4 | 3:2n | X | 5:2 | 2:1n | |||
Kärpät Oulu | 6:2 | 1:3 | 2:1 | X | 0:4 | |||
Hamburg Freezers | 5:0 | 4:5 | X | 6:2 | 2:5 | |||
Eisbären Berlín | 1:4 | 5:4 | 4:6 | X | 4:1 | |||
Mountfield HK | 1:2 | 4:5 | 1:5 | 2:3 | X |
Východní divize
Tabulka
Tým | Z | V | Vp | Pp | P | VB | OB | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Djurgårdens IF | 8 | 5 | 1 | 1 | 1 | 26 | 20 | +6 | 18 |
TPS Turku | 8 | 3 | 1 | 2 | 2 | 23 | 22 | +1 | 13 |
Brynäs IF | 8 | 4 | 0 | 1 | 3 | 20 | 24 | –4 | 13 |
Tappara | 8 | 3 | 1 | 1 | 3 | 24 | 22 | +2 | 12 |
HC Pardubice | 8 | 3 | 1 | 1 | 3 | 22 | 20 | +2 | 12 |
Fribourg-Gottéron | 8 | 2 | 2 | 1 | 2 | 23 | 24 | –1 | 11 |
Bílí Tygři Liberec | 8 | 3 | 0 | 0 | 5 | 26 | 27 | –1 | 9 |
SC Bern | 8 | 2 | 1 | 0 | 5 | 19 | 24 | –5 | 8 |
Zápasy
DJU | TPS | BRY | TAP | PCE | FRI | LIB | BER | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Djurgårdens IF | X | 5:4n | 5:2 | 3:2 | 3:2 | |||
TPS Turku | X | 3:2 | 1:2n | 2:1n | 5:3 | |||
Brynäs IF | 5:4 | X | 2:1 | 1:4 | 4:3 | |||
Tappara | 2:3 | 5:3 | X | 5:3 | 3:1 | |||
HC Pardubice | 1:4 | 3:2n | X | 3:4n | 4:3 | |||
Fribourg-Gottéron | 0:1 | 3:2p | X | 5:4 | 5:3 | |||
Bílí Tygři Liberec | 3:1 | 6:4 | 3:2 | X | 2:4 | |||
SC Bern | 3:2p | 1:2 | 0:3 | 4:2 | X |
Jižní divize
Tabulka
Tým | Z | V | Vp | Pp | P | VB | OB | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
JYP Jyväskylä | 9 | 6 | 0 | 1 | 2 | 34 | 24 | +10 | 19 |
HC Slovan Bratislava | 9 | 6 | 0 | 1 | 2 | 36 | 29 | +6 | 18 |
Linköpings HC | 8 | 5 | 0 | 1 | 2 | 27 | 22 | +5 | 16 |
HC Sparta Praha | 8 | 3 | 2 | 1 | 2 | 28 | 21 | +7 | 14 |
HV71 | 8 | 3 | 1 | 0 | 4 | 28 | 25 | +3 | 11 |
UPC Vienna Capitals | 8 | 2 | 1 | 1 | 4 | 23 | 24 | –1 | 9 |
KalPa | 8 | 2 | 0 | 1 | 5 | 17 | 28 | –11 | 7 |
Piráti Chomutov | 8 | 0 | 2 | 0 | 6 | 19 | 39 | –20 | 4 |
Zápasy
JYP | BRA | LIN | SPA | HV7 | VIE | KAL | CHO | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
JYP Jyväskylä | X | 4:5 | 0:0 | 0:0 | 0:0 | |||
HC Slovan Bratislava | X | 0:0 | 0:0 | 0:0 | 0:0 | |||
Linköpings HC | 0:0 | X | 0:0 | 0:0 | 0:0 | |||
HC Sparta Praha | 0:0 | 0:0 | X | 0:0 | 0:0 | |||
HV71 | 0:0 | 0:0 | X | 0:0 | 0:0 | |||
UPC Vienna Capitals | 0:0 | 0:0 | 0:0 | 0:0 | X | |||
KalPa | 0:0 | 0:0 | 0:0 | 0:0 | X | |||
Piráti Chomutov | 0:0 | 0:0 | 0:0 | 0:0 | X |
Západní divize
Tabulka
Tým | Z | V | Vp | Pp | P | VB | OB | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Färjestad BK | 8 | 7 | 0 | 0 | 1 | 23 | 11 | +12 | 21 |
Frölunda Indians | 8 | 5 | 0 | 1 | 2 | 32 | 17 | +15 | 16 |
Jokerit Helsinky | 8 | 4 | 1 | 0 | 3 | 17 | 12 | +5 | 14 |
Adler Mannheim | 8 | 4 | 2 | 1 | 1 | 21 | 21 | 0 | 14 |
ZSC Lions | 8 | 4 | 0 | 0 | 4 | 21 | 19 | +2 | 12 |
ERC Ingolstadt | 8 | 3 | 0 | 1 | 4 | 22 | 25 | –3 | 10 |
EV Zug | 8 | 1 | 1 | 0 | 6 | 14 | 30 | –16 | 5 |
IFK Helsinky | 8 | 1 | 0 | 1 | 6 | 16 | 31 | –15 | 4 |
Zápasy
FAR | FRO | JOK | MAN | LIO | ING | ZUG | IFK | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Färjestad BK | X | 2:1 | 4:1 | 3:0 | 4:2 | |||
Frölunda Indians | 5:2 | X | 4:0 | 2:3n | 7:3 | |||
Jokerit Helsinky | 2:0 | X | 1:2 | 4:1 | 2:0 | |||
Adler Mannheim | 1:2p | X | 2:5 | 3:2n | 3:2 | |||
ZSC Lions | 1:2 | 3:1 | X | 3:4 | 3:2 | |||
ERC Ingolstadt | 2:4 | 2:3 | X | 4:0 | 5:2 | |||
EV Zug | 1:4 | 3:7 | 2:5 | 1:0 | X | |||
IFK Helsinky | 1:5 | 0:4 | 6:4 | 3:4n | X |
Finálový turnaj
Finálový turnaj pod názvem Red Bulls Salute se uskutečnil v Berlíně od 19. do 22. prosince 2013. Týmy byly nalosovány do dvou tříčlenných skupin. Vítězové skupin postoupili do finále o celkového vítěze. O další pořadí se nehrálo.
Skupina A
Tým | Z | V | Vp | Pp | P | VB | OB | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Färjestad BK | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 9 | 2 | +7 | 6 |
Eisbären Berlín | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 4 | 7 | -3 | 3 |
Frölunda Indians | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5 | 9 | –4 | 0 |
Zápasy
Den | Tým 1 | Skóre | Tým 2 |
---|---|---|---|
19.12. | Färjestad BK | 5:2 | Frölunda Indians |
20.12. | Eisbären Berlín | 0:4 | Färjestad BK |
21.12. | Eisbären Berlín | 4:3 | Frölunda Indians |
Skupina B
Tým | Z | V | Vp | Pp | P | VB | OB | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
JYP Jyväskylä | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6 | 3 | +3 | 5 |
Luleå Hockey | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 | 5 | +1 | 4 |
Djurgårdens IF | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 3 | 7 | –4 | 0 |
Zápasy
Den | Tým 1 | Skóre | Tým 2 |
---|---|---|---|
19.12. | Djurgårdens IF | 1:3 | JYP Jyväskylä |
20.12. | Luleå Hockey | 2:3sn | JYP Jyväskylä |
21.12. | Luleå Hockey | 4:2 | Djurgårdens IF |
Finále
Den | Tým 1 | Skóre | Tým 2 |
---|---|---|---|
22.12. | Färjestad BK | 1:2 | JYP Jyväskylä |
Externí odkazy
- Oficiální stránky turnaje Archivováno 23. 6. 2011 na Wayback Machine.
- na iDNES.cz
Hokejové turnaje | |
---|---|
Vítězové PMEZ | 1965/1966 • 1966/1967 • 1967/1968 • 1968/1969 • 1969/1970 • 1970/1971 • 1971/1972 • 1972/1973 • 1973/1974 • 1974/1975 • 1975/1976 • 1976/1977 • 1977/1978 • 1978/1979 • 1979/1980 • 1980/1981 • 1981/1982 • 1982/1983 • 1983/1984 • 1984/1985 • 1985/1986 • 1986/1987 • 1987/1988 • 1988/1989 • 1989/1990 • 1990/1991 • 1991/1992 • 1992/1993 • 1993/1994 • 1994/1995 • 1995/1996 • 1996/1997 |
pokračuje Evropská hokejová liga | |
pokračuje Super six | |
pokračuje Hokejová liga mistrů IIHF | |
pokračuje Hokejová liga mistrů | |
Spenglerův pohár | 1923 • 1924 • 1925 • 1926 • 1927 • 1928 • 1929 • 1930 • 1931 • 1932 • 1933 • 1934 • 1935 • 1936 • 1937 • 1938 • 1941 • 1942 • 1943 • 1944 • 1945 • 1946 • 1947 • 1948 • 1950 • 1951 • 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • 1957 • 1958 • 1959 • 1960 • 1961 • 1962 • 1963 • 1964 • 1965 • 1966 • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 |
European Trophy | |
Victoria Cup | |
Kanadský pohár/Světový pohár | |
Další |