VM i friidrett 2013 – Maraton menn
Øvelser ved VM i friidrett 2013 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10 000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | kvinner | ||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||
4×400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | kvinner | ||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||
50 km kappgang | menn | |||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | kvinner | ||
Sammensatte øvelser | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn |
Øvelsen Maraton herrer ved VM i friidrett 2013 fant sted på Luzjniki stadion og i gatene rundt i Moskva den 17. august.
Norge var ikke representert i øvelsen.
Medaljevinnere
Gull | Sølv | Bronse |
Stephen Kiprotich Uganda | Lelisa Desisa Etiopia | Tadese Tola Etiopia |
Kvalifikasjonskrav
Tid[1] |
---|
2.17.00 |
Program
Dato | Starttid | Runde |
---|---|---|
17. august 2013 | 15.30 | Finale |
Resultater
Nøkkel: | NR | Nasjonal rekord | PB | Personlig rekord | SB | Årsbestet |
Finale
Løpet startet kl 13.30.[2]
Plass | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
01 | Stephen Kiprotich | Uganda | 2:09:51 | |
02 | Lelisa Desisa | Etiopia | 2:10:12 | |
03 | Tadese Tola | Etiopia | 2:10:23 | |
4 | Tsegaye Kebede | Etiopia | 2:10:47 | |
5 | Kentaro Nakamoto | Japan | 2:10:50 | |
6 | Solonei da Silva | Brasil | 2:11:40 | SB |
7 | Paulo Roberto Paula | Brasil | 2:11:40 | SB |
8 | Yemane Tsegay | Etiopia | 2:11:43 | SB |
9 | Peter Kimeli Some | Kenya | 2:11:47 | |
10 | Jackson Kiprop | Uganda | 2:12:12 | |
11 | Beraki Beyene | Eritrea | 2:13:40 | SB |
12 | Bernard Kipyego | Kenya | 2:14:01 | |
13 | Jeff Eggleston | USA | 2:14:23 | SB |
14 | Masakazu Fujiwara | Japan | 2:14:29 | |
15 | Javier Guerra | Spania | 2:14:33 | |
16 | Samuel Tsegay | Eritrea | 2:14:41 | SB |
17 | Kazuhiro Maeda | Japan | 2:15:25 | |
18 | Yuki Kawauchi | Japan | 2:15:35 | |
19 | Abraham Kiplimo | Uganda | 2:16:25 | |
20 | Rob Watson | Canada | 2:16:28 | SB |
21 | Paul Pollock | Irland | 2:16:42 | SB |
22 | Mustafa Mohamed | Sverige | 2:17:09 | SB |
23 | Martin Dent | Australia | 2:17:11 | SB |
24 | Aleksey Sokolov | Russland | 2:17:12 | |
25 | Michael Kipyego | Kenya | 2:17:47 | |
26 | Marius Ionescu | Romania | 2:18:31 | |
27 | Daniel Tapia | USA | 2:18:32 | SB |
28 | Benjamin Malaty | Frankrike | 2:19:21 | |
29 | Jordan Chipangama | Zambia | 2:19:47 | |
30 | Miguel Ángel Almachi | Ecuador | 2:19:48 | SB |
31 | Kiflom Sium | Eritrea | 2:20:01 | |
32 | Chang Chia-che | Kinesisk Taipei | 2:20:02 | SB |
33 | Jeremías Saloj | Guatemala | 2:20:40 | SB |
34 | Faustine Mussa | Tanzania | 2:20:51 | |
35 | Christian Kreienbühl | Sveits | 2:21:17 | |
36 | Bat-Ochiryn Ser-Od | Mongolia | 2:21:55 | |
37 | Carlos Trujillo | USA | 2:23:13 | SB |
38 | Tilahun Aliyev | Aserbajdsjan | 2:23:32 | |
39 | Mohamed Ikoki Msandeki | Tanzania | 2:24:20 | SB |
40 | Zohar Zemiro | Israel | 2:25:23 | |
41 | Michael Ott | Sveits | 2:26:02 | |
42 | Vasyl Matviychuk | Ukraina | 2:26:21 | SB |
43 | Sibusiso Nzima | Sør-Afrika | 2:26:32 | |
44 | Sung Ji-Hun | Sør-Korea | 2:26:43 | |
45 | Yin Shujin | Kina | 2:27:19 | |
46 | Roman Prodius | Moldova | 2:29:08 | |
47 | Hendrick Ramaala | Sør-Afrika | 2:30:23 | |
48 | Sergiu Ciobanu | Moldova | 2:34:17 | SB |
49 | Kim Young-Jin | Sør-Korea | 2:35:53 | |
50 | Shawn Forrest | Australia | 2:44:31 | SB |
51 | Mihail Krassilov | Kasakhstan | 2:44:31 | SB |
Nicholas Kipkemboi | Kenya | DNF | ||
Bernard Kiprop Koech | Kenya | DNF | ||
Jobo Khatoane | Lesotho | DNF | ||
Tsepo Ramonene | Lesotho | DNF | ||
Mohamed Bilal | Marokko | DNF | ||
Hafid Chani | Marokko | DNF | ||
Hiroyuki Horibata | Japan | DNF | ||
Feyisa Lilesa | Etiopia | DNF | ||
Ayam Lamdassem | Spania | DNF | ||
Tayeb Filali | Algerie | DNF | ||
Yared Asmerom | Eritrea | DNF | ||
Yonas Kifle | Eritrea | DNF | ||
José Antonio Uribe | Mexico | DNF | ||
Michel Butter | Nederland | DNF | ||
Hermano Ferreira | Portugal | DNF | ||
Jean Pierre Mvuyekure | Rwanda | DNF | ||
Aadam Ismaeel Khamis | Bahrain | DNF | ||
Wissem Hosni | Tunisia | DNF | ||
Cephas Pasipamiri | Zimbabwe | DNS |
Referanser
- ^ IAAF World Championships Moscow 2013 – Standards, All Russia Athletic Federation, 2012, arkivert fra originalen on 2013-08-16, https://web.archive.org/web/20130816102153/http://www.mos2013.ru/en/competition/team_manual, besøkt 8. august 2013 «Arkivert kopi». Arkivert fra originalen 16. august 2013. Besøkt 17. august 2013.
- ^ Finaleresultater
Eksterne lenker
- Maratonresultaters på IAAFs nettsted
Autoritetsdata