1. Turniej Czterech Skoczni
| ||
Dyscyplina | Skoki narciarskie | |
---|---|---|
Organizator | RFN | |
Szczegóły turnieju | ||
Pierwsze zawody | 1 stycznia 1953 | |
Zamknięcie (finał) | 11 stycznia 1953 | |
I miejsce | Josef Bradl | |
II miejsce | ||
III miejsce |
1. Turniej Czterech Skoczni (niem. 1. Vierschanzentournee) – 1. w historii edycja Turnieju Czterech Skoczni, rozegrana w dniach 1–11 stycznia 1953.
Zwycięzcą turnieju został Josef Bradl – reprezentant Austrii. Tuż za nim uplasowali się dwaj Norwegowie: Halvor Næs oraz Asgeir Dølplads.
Garmisch-Partenkirchen
Data: 1 stycznia 1953
Państwo: RFN
Skocznia: Große Olympiaschanze
Wyniki konkursu
Zwycięzcą konkursu został Asgeir Dølplads. Norweg wyprzedził austriackiego skoczka Josefa Bradla o 1 punkt. Trzecie miejsce zajął reprezentant RFN – Toni Brutscher, który stracił do zwycięzcy 2 punkty[1].
Poz. | Imię i nazwisko | Państwo | Punkty |
---|---|---|---|
1. | Dølplads, AsgeirAsgeir Dølplads | Norwegia | 221,5 |
2. | Bradl, JosefJosef Bradl | Austria | 220,5 |
3. | Brutscher, ToniToni Brutscher | RFN | 219,5 |
4. | Næs, HalvorHalvor Næs | Norwegia | 218,5 |
5. | Lauren, ToivoToivo Lauren | Szwecja | 215,0 |
6. | Weiler, SeppSepp Weiler | RFN | 212,5 |
7. | Hohenleitner, SeppSepp Hohenleitner | RFN | 209,5 |
8. | Kroken, ErlingErling Kroken | Norwegia | 209,0 |
9. | Steinegger, WalterWalter Steinegger | Austria | 204,5 |
10. | Dengg, FranzFranz Dengg | RFN | 198,0 |
11. | Nilsson, ArneArne Nilsson | Szwecja | 197,0 |
12. | Kerber, FerdlFerdl Kerber | Austria | 188,5 |
13. | Klopfer, HeiniHeini Klopfer | RFN | 182,0 |
14. | Plank, AlbinAlbin Plank | Austria | 181,5 |
15. | Dietrich, RudiRudi Dietrich | Austria | 180,5 |
16. | Bergqvist, HarryHarry Bergqvist | Szwecja | 180,5 |
17. | Holmström, KarlKarl Holmström | Szwecja | 178,5 |
18. | Engel, RobertRobert Engel | NRD | 176,0 |
19. | Eisgruber, ToniToni Eisgruber | RFN | 175,5 |
20. | Fischer, WilliWilli Fischer | RFN | 174,0 |
21. | Karg, HansHans Karg | RFN | 170,0 |
22. | Brandner, FriedlFriedl Brandner | RFN | 166,0 |
23. | Anwander, HermannHermann Anwander | RFN | 161,0 |
24. | Ruepp, FritzFritz Ruepp | Austria | 156,0 |
25. | Gotthold, WillyWilly Gotthold | RFN | 148,5 |
Oberstdorf
Data: 4 stycznia 1953
Państwo: RFN
Skocznia: Schattenbergschanze
Wyniki konkursu
Zwycięzcą konkursu został Erling Kroken. Norweg wyprzedził Josefa Bradla o 1,5 punktu. Trzecie miejsce zajął Norweg Asgeir Dølplads, który stracił do zwycięzcy 2 punkty[2].
Poz. | Imię i nazwisko | Państwo | Punkty |
---|---|---|---|
1. | Kroken, ErlingErling Kroken | Norwegia | 217,0 |
2. | Bradl, JosefJosef Bradl | Austria | 215,5 |
3. | Dølplads, AsgeirAsgeir Dølplads | Norwegia | 215,0 |
4. | Næs, HalvorHalvor Næs | Norwegia | 214,5 |
5. | Holmström, KarlKarl Holmström | Szwecja | 213,0 |
5. | Weiler, SeppSepp Weiler | RFN | 213,0 |
7. | Brutscher, ToniToni Brutscher | RFN | 212,0 |
8. | Lauren, ToivoToivo Lauren | Szwecja | 211,5 |
9. | Hohenleitner, SeppSepp Hohenleitner | RFN | 210,0 |
9. | Eder, FranzFranz Eder | RFN | 210,0 |
9. | Steinegger, WalterWalter Steinegger | Austria | 210,0 |
12. | Schneider, FritzFritz Schneider | Szwajcaria | 206,0 |
13. | Nilsson, ArneArne Nilsson | Szwecja | 198,0 |
15. | Bergqvist, HarryHarry Bergqvist | Szwecja | 195,0 |
16. | Dietrich, RudiRudi Dietrich | Austria | 193,5 |
17. | Dengg, FranzFranz Dengg | RFN | 192,0 |
19. | Plank, AlbinAlbin Plank | Austria | 189,5 |
20. | Kerber, FerdlFerdl Kerber | Austria | 188,0 |
26. | Ruepp, FritzFritz Ruepp | Austria | 173,0 |
Innsbruck
Data: 6 stycznia 1953
Państwo: Austria
Skocznia: Bergisel
Wyniki konkursu
Zwycięzcą konkursu został Josef Bradl. Austriak wyprzedził norweskiego skoczka – Asgeira Dølpladsa o 1 punkt. Trzecie miejsce zajął reprezentant Szwecji – Harry Bergquist, który stracił do zwycięzcy 5 punktów[3].
Poz. | Imię i nazwisko | Państwo | Punkty |
---|---|---|---|
1. | Bradl, JosefJosef Bradl | Austria | 224,0 |
2. | Dølplads, AsgeirAsgeir Dølplads | Norwegia | 223,0 |
3. | Bergqvist, HarryHarry Bergqvist | Szwecja | 219,0 |
4. | Næs, HalvorHalvor Næs | Norwegia | 216,5 |
5. | Hohenleitner, SeppSepp Hohenleitner | RFN | 215,0 |
6. | Holmström, KarlKarl Holmström | Szwecja | 213,5 |
7. | Brutscher, ToniToni Brutscher | RFN | 212,0 |
8. | Polda, JanezJanez Polda | Jugosławia | 211,5 |
9. | Lauren, ToivoToivo Lauren | Szwecja | 209,5 |
10. | Schneider, FritzFritz Schneider | Szwajcaria | 209,0 |
11. | Weiler, SeppSepp Weiler | RFN | 209,0 |
12. | Nilsson, ArneArne Nilsson | Szwecja | 207,5 |
13. | Steinegger, WalterWalter Steinegger | Austria | 204,5 |
14. | Kerber, FerdlFerdl Kerber | Austria | 203,0 |
15. | Dengg, FranzFranz Dengg | RFN | 203,0 |
16. | Plank, AlbinAlbin Plank | Austria | 199,0 |
17. | Klančnik, KarelKarel Klančnik | Jugosławia | 198,5 |
18. | Landenhammer, ToniToni Landenhammer | RFN | 197,0 |
19. | Steinegger, ErwinErwin Steinegger | Austria | 194,0 |
20. | Wieser, ToniToni Wieser | Austria | 192,0 |
21. | Zidar, JožeJože Zidar | Jugosławia | 188,0 |
22. | Brandner, AnderlAnderl Brandner | RFN | 186,0 |
23. | Gradwohl, FranzFranz Gradwohl | Austria | 181,5 |
24. | Gering, RudiRudi Gering | RFN | 180,0 |
25. | Suter, HansHans Suter | Szwajcaria | 179,0 |
26. | Langus, JožeJože Langus | Jugosławia | 178,0 |
27. | Gantschnigg, WilliWilli Gantschnigg | Austria | 177,5 |
28. | Mair, FranzFranz Mair | Austria | 175,0 |
28. | Wilhelm, KarlKarl Wilhelm | Austria | 175,0 |
30. | Ruepp, FritzFritz Ruepp | Austria | 174,5 |
31. | Kroken, ErlingErling Kroken | Norwegia | 173,5 |
32. | Dietrich, RudiRudi Dietrich | Austria | 173,0 |
32. | Mair, KarlKarl Mair | Austria | 173,0 |
34. | Schloemmer, FranzFranz Schloemmer | Austria | 161,5 |
35. | Schirmer, HermannHermann Schirmer | Austria | 161,0 |
36. | Winkler, HeinzHeinz Winkler | Austria | 158,0 |
37. | Bruegger, GottfriedGottfried Bruegger | Szwajcaria | 155,0 |
38. | Schirmer, FrediFredi Schirmer | Austria | 143,5 |
39. | Schirmer, ToniToni Schirmer | Austria | 142,5 |
Bischofshofen
Data: 11 stycznia 1953
Państwo: Austria
Skocznia: im. Paula Ausserleitnera
Wyniki konkursu
Zwycięzcą konkursu został Halvor Næs. Norweg wyprzedził Josefa Bradla o 9,4 punktu. Trzecie miejsce zajął reprezentant Szwecji – Harry Bergqvist, który stracił do zwycięzcy 11,6 punktu[4].
Poz. | Imię i nazwisko | Państwo | Punkty |
---|---|---|---|
1. | Næs, HalvorHalvor Næs | Norwegia | 228,0 |
2. | Bradl, JosefJosef Bradl | Austria | 218,6 |
3. | Bergqvist, HarryHarry Bergqvist | Szwecja | 216,4 |
4. | Eder, FranzFranz Eder | RFN | 210,7 |
5. | Weiler, SeppSepp Weiler | RFN | 209,4 |
6. | Holmström, KarlKarl Holmström | Szwecja | 208,6 |
7. | Dølplads, AsgeirAsgeir Dølplads | Norwegia | 208,3 |
8. | Lauren, ToivoToivo Lauren | Szwecja | 207,9 |
9. | Kroken, ErlingErling Kroken | Norwegia | 205,3 |
10. | Polda, JanezJanez Polda | Jugosławia | 204,3 |
11. | Steinegger, WalterWalter Steinegger | Austria | 203,9 |
12. | Brutscher, ToniToni Brutscher | RFN | 203,5 |
13. | Klančnik, KarelKarel Klančnik | Jugosławia | 193,9 |
14. | Hohenleitner, SeppSepp Hohenleitner | RFN | 193,2 |
15. | Dengg, FranzFranz Dengg | RFN | 193,2 |
16. | Dietrich, RudiRudi Dietrich | Austria | 191,3 |
17. | Kerber, FerdlFerdl Kerber | Austria | 189,0 |
18. | Schneider, FritzFritz Schneider | Szwajcaria | 187,6 |
19. | Plank, AlbinAlbin Plank | Austria | 185,2 |
20. | Zidar, JožeJože Zidar | Jugosławia | 176,4 |
21. | Wieser, ToniToni Wieser | Austria | 172,8 |
Klasyfikacja generalna
Miejsce | Zawodnik | Państwo | Konkurs I | Konkurs II | Konkurs III | Konkurs IV | Nota łączna |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Bradl, JosefJosef Bradl | Austria | 220,5 | 215,5 | 224,0 | 218,6 | 878,6 |
2. | Næs, HalvorHalvor Næs | Norwegia | 218,5 | 214,5 | 216,5 | 228,0 | 877,5 |
3. | Dølplads, AsgeirAsgeir Dølplads | Norwegia | 221,5 | 215,0 | 223,0 | 208,3 | 867,8 |
4. | Brutscher, ToniToni Brutscher | RFN | 219,5 | 212,0 | 212,0 | 203,5 | 847,0 |
5. | Lauren, ToivoToivo Lauren | Szwecja | 215,0 | 211,5 | 209,5 | 207,9 | 843,9 |
5. | Weiler, SeppSepp Weiler | RFN | 212,5 | 213,0 | 209,0 | 209,4 | 843,9 |
7. | Hohenleitner, SeppSepp Hohenleitner | RFN | 209,5 | 210,0 | 215,0 | 193,2 | 827,7 |
8. | Steinegger, WalterWalter Steinegger | Austria | 204,5 | 210,0 | 204,5 | 203,9 | 822,9 |
9. | Holmström, KarlKarl Holmström | Szwecja | 178,5 | 213,0 | 213,5 | 208,6 | 813,6 |
10. | Bergqvist, HarryHarry Bergqvist | Szwecja | 180,5 | 195,1 | 219,0 | 216,4 | 811,0 |
11. | Kroken, ErlingErling Kroken | Norwegia | 209,0 | 217,0 | 173,5 | 205,3 | 804,8 |
12. | Dengg, FranzFranz Dengg | Niemcy | 198,0 | 192,0 | 203,0 | 193,2 | 786,2 |
13. | Kerber, FerdlFerdl Kerber | Austria | 188,5 | 188,0 | 203,0 | 189,0 | 768,5 |
14. | Plank, AlbinAlbin Plank | Austria | 181,5 | 189,5 | 199,0 | 185,2 | 755,2 |
Przypisy
- ↑ Garmisch-Partenkirchen GER 1953.01.01 TCS Deutsch Oesterreichischen Springertournee. wyniki-skoki.hostingasp.pl. [dostęp 2016-07-30].
- ↑ Oberstdorf GER 1953.01.04 TCS Deutsch Oesterreichischen Springertournee. wyniki-skoki.hostingasp.pl. [dostęp 2016-07-30].
- ↑ Innsbruck AUT 1953.01.06 TCS Deutsch Oesterreichischen Springertournee. wyniki-skoki.hostingasp.pl. [dostęp 2016-07-30].
- ↑ Bischofshofen AUT 1953.01.11 TCS Deutsch Oesterreichischen Springertournee. wyniki-skoki.hostingasp.pl. [dostęp 2016-07-30].
Linki zewnętrzne
- Wyniki konkursów na stronie FIS (niem. • ang. • fr.)
- p
- d
- e