Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie 1998
60. Mistrzostwa Polski seniorów w kajakarstwie – odbyły się w dniach 11 - 12 lipca 1998 roku w Poznaniu.
Medaliści
Mężczyźni
Kanadyjki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Michał Śliwiński (Spójnia Warszawa) | 43,808 | Roman Bundz (Spójnia Warszawa) | 43,576 | Marcin Kobierski (Piast człuchów) | 44,896 |
C-1 500 m | Michał Śliwiński (Spójnia Warszawa) | 1:52,154 | Roman Bundz (Spójnia Warszawa) | 1:55,154 | Marcin Kobierski (Piast Człuchów) | 1:56,559 |
C-1 1000 m | Roman Bundz (Spójnia Warszawa) | 4:10,214 | Marcin Kobierski (Past Człuchów) | 4:14,504 | Artur Pietrzak (Posnania) | 4:16,774 |
C-2 200 m | Paweł Midloch Piotr Midloch (Admira Gorzów Wlkp) | 40,546 | Marek Schmidt Rafał Rogoziecki (Posnania) | 40,754 | Daniel Jędraszko Paweł Baraszkiewicz (Wiskord Szczecin) | 40,898 |
C-2 500 m | Daniel Jędraszko Paweł Baraszkiewicz (Wiskord Szczecin) | 1:44,671 | Paweł Midloch Piotr Midloch (Admira Gorzów Wlkp) | 1:45,671 | Marek Schmidt Rafał Rogoziecki (Posnania) | 1:46,861 |
C-2 1000 m | Rafał Rogoziecki Marek Schmidt (Posnania) | 3:50,078 | Piotr Midloch Paweł Midloch (Admira Gorzów Wlkp.) | 3:50,088 | Sebastian Wróbel Daniel Kubica (Górnik Czechowice-Dziedzice) | 3:56,653 |
C-4 200 m | Wiskord Szczecin Artur Jędraszko Paweł Klimowicz Daniel Jędraszko Paweł Baraszkiewicz | 38,360 | Admira Gorzów Wlkp. Paweł Midloch Piotr Midloch Ryszard Kita Piotr Mędrala | 39,768 | Górnik Czechowice-Dziedzice Konrad Pyplacz Marcin Grzybowski Daniel Kubica Sebastian Wróbel | 40,056 |
C-4 500 m | Wiskord Szczecin Artur Jędraszko Paweł Klimowicz Daniel Jędraszko Paweł Baraszkiewicz | 1:40,460 | Posnania Rafał Rogoziecki Marek Schmidt Artur Pietrzak Maciej Trzuskawski | 1:42,385 | Górnik Czechowice-Dziedzice Konrad Pyplacz Marcin Grzybowski Daniel Kubica Sebastian Wróbel | 1:42,895 |
C-4 1000 m | Posnania Artur Pietrzak Rafał Rogoziecki Marek Schmidt Maciej Trzuskawski | 3:33,033 | Wiskord Szczecin Artur Jędraszko Paweł Klimowicz Daniel Jędraszko Jacek Herosimczyk | 3:34,893 | Górnik Czechowice-Dziedzice Konrad Pyplacz Marcin Grzybowski Daniel Kubica Sebastian Wróbel | 3:35,223 |
Kajaki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Grzegorz Kotowicz (Górnik Czechowice-Dziedzice) | 37,675 | Ołeksy Śliwiński (Spójnia Warszawa) | 37,781 | Paweł Markiewicz (Sparta Augustów) | 37,977 |
K-1 500 m | Grzegorz Kotowicz (Górnik Czechowice-Dziedzice) | 1:39,019 | Adam Seroczyński (WTSW Olsztyn) | 1:39,409 | Piotr Markiewicz (Sparta Augustów) | 1:40,614 |
K-1 1000 m | Dariusz Białkowski (Astoria Bydgoszcz) | 3:38,290 | Adam Seroczyński (WTSW Olsztyn) | 3:38,730 | Grzegorz Kaleta (Polonia Elbląg) | 3:41,650 |
K-2 200 m | Adam Wysocki Marek Twardowski (Sparta Augustów) | 34,295 | Grzegorz Kotowicz Marek Witkowski (Górnik Czechowice-Dziedzice) | 34,331 | Maciej Freimut Piotr Olszewski (Zawisza Bydgoszcz) | 34,891 |
K-2 500 m | Adam Wysocki Marek Twardowski (Sparta Augustów) | 1:32,456 | Maciej Freimut Piotr Olszewski (Zawisza Bydgoszcz) | 1:33,55 | Damian Świerczyński Marcin Gołębiewski (Spójnia Warszawa) | 1:34,031 |
K-2 1000 m | Grzegorz Kotowicz Marek Witkowski (Górnik Czechowice-Dziedzice) | 3:23,837 | Grzegorz Andziak Maciej Zawadzki (WTW Warszawa) | 3:24,767 | Marcin Gołębiewski Damian Świerczyński (Spójnia Warszawa) | 3:27,202 |
K-4 200 m | Sparta Augustów Piotr Markiewicz Adam Wysocki Marek Twardowski Rafał Chmielewski | 32,845 | WTW Warszawa Bartłomiej Misztal Krzysztof Kozakiewicz Grzegorz Andziak Maciej Zawadzki | 33,117 | Spójnia Warszawa Ołeksy Śliwiński Krzysztof Foltyn Damian Świerczyński Marcin Gołębiewski | 33,129 |
K-4 500 m | Spójnia Warszawa Ołeksy Śliwiński Piotr Michalak Damian Świerczyński Marcin Gołębiewski | 1:25,369 | WTW Warszawa Bartłomiej Misztal Krzysztof Kozakiewicz Grzegorz Andziak Maciej Zawadzki | 1:25,974 | Posnania Mariusz Wieczorek Paweł Łakomy Artur Czapnik Mariusz Sznajder | 1:27,874 |
K-4 1000 m | Sparta Augustów Marek Twardowski Bartłomiej Różniakowski Piotr Markiewicz Adam Wysocki | 3:04,469 | Spójnia Warszawa Ołeksy Śliwiński Piotr Michalak Damian Świerczyński Marcin Gołębiewski | 3:05,774 | Posnania Paweł Łakomy Mariusz Wieczorek Artur Czapnik Mariusz Sznajder | 3:07,664 |
Kobiety
Kajaki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Aneta Pastuszka (MKKS Gorzów Wlkp.) | 43,128 | Elżbieta Urbańczyk (Posnania) | 43,208 | Agata Piszcz (Posnania) | 45,108 |
K-1 500 m | Aneta Pastuszka (MKKS Gorzów Wlkp.) | 1:54,097 | Elżbieta Urbańczyk (Posnania) | 1:55,282 | Agata Piszcz (Posnania) | 1:57,112 |
K-1 1000 m | Iwona Pyżalska (Posnania) | 4:04,440 | Agata Piszcz (Posnania) | 4:10,445 | Karolina Słota (Posnania) | 4:12,705 |
K-2 200 m | Joanna Skowroń Beata Sokołowska (MKKS Gorzów Wlkp.) | 41,087 | Elżbieta Urbańczyk Iwona Pyżalska (Posnania) | 41,359 | Aneta Michalak Agata Piszcz (Posnania) | 41,594 |
K-2 500 m | Elżbieta Urbańczyk Iwona Pyżalska (Posnania) | 1:45,670 | Beata Sokołowska Joanna Skowroń (MKKS Gorzów Wlkp.) | 1:46,245 | Dorota Dunaj Anna Woronowska (Sparta Augustów) | 1:47,410 |
K-2 1000 m | Elżbieta Urbańczyk Iwona Pyżalska (Posnania) | 3:45,556 | Beata Sokołowska Joanna Skowroń (MKKS Gorzów Wlkp.) | 3:45,611 | Marzena Michalak Izabela Dankowska (Posnania) | 3:52,691 |
K-4 200 m | MKKS Gorzów Wlkp. Beata Sokołowska Aneta Pastuszka Ewelina Kozak Joanna Skowroń | 38,452 | Posnania Izabela Dylewska Elżbieta Urbańczyk Iwona Pyżalska Karolina Słota | 38,652 | Posnania Izabela Dankowska Anna Pawłowska Agata Piszcz Aneta Michalak | 40,652 |
K-4 500 m | MKKS Gorzów Wlkp. Beata Sokołowska Aneta Pastuszka Karolina Sadalska Joanna Skowroń | 1:36,940 | Posnania Izabela Dylewska Elżbieta Urbańczyk Iwona Pyżalska Karolina Słota | 1:38,550 | Posnania Agata Piszcz Aneta Michalak Marzena Michalak Izabela Dankowska | 1:41,395 |
Bibliografia
- Tempo, nr z 13.07.1998
- Bogdan Chruścicki 80 lat w kajakach, wyd. Fundacja Dobrej Książki, b.d. i m.w.,
- p
- d
- e
|